Pētīs valstī pieņemto lēmumu atbilstību Latvijas ilgtspējīgai attīstībai

Ekonomistu Apvienība 2010 regulāri veiks Latvijas ekonomiskās attīstības monitoringu un analizēs valstī pieņemto lēmumu atbilstību Latvijas ilgtspējīgai attīstībai. Par pētījumā identificēto problēmu risinājumiem notiks diskusijas ar nozaru ekspertiem un nevalstiskā sektora pārstāvjiem.

Lasīt vairāk...

Spīdolas balvu ekonomikā šogad nolemts nepiešķirt

Veicot valsts ekonomiskās attīstības monitoringu un izvērtējot paveikto, Ekonomistu apvienība  ir nolēmusi Spīdolas balvu ekonomikā šogad nepiešķirt.

Lasīt vairāk...

17. septembrī - starptautisks forums “Kāpēc nācijām izdodas?”

19.08.2013

17. septembrī Mazajā Ģildē notiks biedrības Latvijas attīstībai un Ekonomistu apvienības 2010 rīkotais forums “Kāpēc nācijām izdodas?”
Foruma nosaukums "Kāpēc nācijām izdodas?" ir simbolisks aicinājums pārņemt pieredzi un zināšanas no Izraēlas, Somijas, Čīles, Dānijas un Zviedrijas nesenās vēstures. Šo un daudzu citu valstu straujas attīstības piemēri liecina, ka nācijai ir iespējams koncentrēties kāda liela mērķa sasniegšanai. 

Lasīt vairāk...

Valsts un sabiedrības attīstībai svarīgi lēmumi ir jābalsta uz ekonomisko izpēti, nevis sajūtām

11.06.2013

Nesabalansētība, zema kvalitāte un neziņa, ko darīt ar pētījumu rezultātiem – tā, apspriežot ekonomisko pētījumu situāciju Latvijā, secina Ekonomistu Apvienība 2010.

Ekonomistu Apvienība 2010 kļuvusi par Starptautiskās Ekonomikas asociācijas biedru

03.04.2013

Ekonomistu Apvienība 2010 uzņemta Starptautiskajā Ekonomikas asociācijā (International Economic Association - IEA), kas 1950.gadā dibināta pēc UNESCO Sociālo zinātņu departamenta ierosinājuma un apvieno 62 valstu vadošos ekonomistus.

Lasīt vairāk...

Uldis Osis par reģionālās plānošanas politiku

15.03.2013

Ekonomistu Apvienības biedrs, ekonomikas doktors Uldis Osis jaunajā "Latvijas Arhitektūra" žurnāla numurā ar plašu analīzi un ieskatu vēsturē aicina atjaunināt Latvijas reģionālās plānošanas politiku.