Eseju konkursa “Mainies uz augšu, Latvija!” rezultāti

Ekonomistu Apvienība 2010 un Lattelecom izsludinātajā eseju konkursā skolēniem “Mainies uz augšu, Latvija!” par uzvarētājiem atzīti Kristīne Trukšāne no Rīgas 63. vidusskolas, Anta Nikonova no Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Armands Lauva no Īslīces vidusskolas, Sniedze Briča no  Dobeles Valsts ģimnāzijas un Jānis Zvirgzdiņš no Limbažu novada ģimnāzijas.

“Rakstot par Latvijas nākotni, jauniešos valda nacionāli romantisks noskaņojums. Vairākās esejās paustas oriģinālas idejas kā sekmēt Latvijas ilgtspējīgu attīstību, citās priecē interesantā izteiksmes forma”, atzīst viens no darbu vērtētājiem, Ekonomistu Apvienības 2010 valdes loceklis Edmunds Krastiņš.

Daudzos darbos pausta vēlme pēc kvalitatīvas izglītības, kas nodrošinātu jauniešu konkurētspēju nākotnē. “Es priecātos, ja, mācoties vidusskolā, es jau varētu iziet apmācību kursu autoskolā, ja projektu nedēļā mums mācītu kā uzrakstīt projektu, ko iesniegt kādā fondā vai bankā un tad, ar skolotāju atbalstu, mēs to varētu īstenot”, savā esejā raksta Armands Lauva.

Valsts vadībā jaunieši vēlētos redzēt profesionāļus, kas, Sniedzes Bričas vārdiem runājot ,“ieraudzīdami gaismu tuneļa galā, sāktu rakt citu tuneli”. Tomēr viena no galvenajām jauniešu atziņām par valsts sekmīgu attīstību - lai kaut kas mainītos ir jāsāk ar sevi! “Uz ielas, veikalā, mācību iestādē -  visur es dzirdu pieaugušo  sarunas, cik politiķi ir slikti, izglītība ir slikta, darba nav utt. Katrs saņem to, ko pelnījis - mēs paši esam savu valsti ieveduši tādā Nothing special situācijā. Ja mēs gribētu mācīties un strādāt, tad mēs to arī darītu, nevis klausītos izdomātos mītus par mūsu valsti un vainotu citus, ka nav ne darba, ne naudas iztikai”, uzskata Anta Nikonova.

Ekonomistu Apvienība 2010 pateicas visiem eseju konkursa dalībniekiem par vērā ņemamo viedokli un skolotājiem - par mudinājumu jauniešiem konkursā piedalīties.

Konkursa uzvarētāji 10. novembrī tiks aicināti piedalīties Spīdolas balvas pasniegšanas ceremonijā, kur tiem tiks pasniegtas balvas – portatīvie datori "Gauja".
 

lattelecom_1.jpg draugiem.png seb_1.jpg

 bns.jpgdiena.jpgswh.jpgcapital-logo-medium_1.jpg


Darbu iesniegšana:

Darbu iesniegšana ir beigusies!