Kārlis Cerbulis: Valsts jāvada kā pieticīga ģimene, Db.lv

27.01.2010

«Es lūdzu ieviest nodokli patēriņa kredītiem— tas mums nāktu tikai par labu.» To Saeimas deputātiem teica NCH Advisors Investīciju fondu grupas vecākais viceprezidents Kārlis Cerbulis.

«Mums visiem ir jādzīvo pieticīgi, tas nozīmē- no tā, ko nopelnam. Jāierobežo kreditēšanās gan privāti, gan arī uzņēmumu un valsts līmenī. Četru gadu laikā pieckārtīgi Latvijā pieaugusī kreditēšana bija radījusi virtuālo realitāti, būtībā ekonomisko narkotiku, kuras atņemšanas sekas mēs tagad izjūtam,» sacīja K. Cerbulis.

Viņš piebilda, ka no investoru viedokļa Latvija vēl joprojām tiek vērtēta kā vissliktākā valsts Eiropā, lai gan situācija pamazām uzlabojoties. «Piemēram, fakts, ka mums ir liels jauno automašīnu pārdošanas kritums, ir pozitīvs, jo liecina, ka vēl kādus gadus varam braukt ar vecajiem. Līdz ar to tas pierāda, ka pamazām mācāmies tērēt tik, cik nopelnam,» tā K. Cerbulis.

Kārlis Cerbulis. (Foto: Ritvars Skuja, DB)«Nevajag dzīvot ilūzijās, ka šī ekonomiskā krīze beigsies ātri, tā tikai pieņems jaunas, pagaidām nezināmas formas. Tomēr, lai arī nākamie 20 gadi Latvijas un pasaules ekonomikā būs sarežģītāki nekā iepriekšējie, tomēr tie būs arī interesantāki un ar jauniem izaicinājumiem,» uzsvēra K. Cerbulis.