Ilmārs Rimšēvičs: Šī paaudze atstās ļoti smagu nastu nākamajām paaudzēm, db.lv

14.03.2012

«Mēs iegājām krīzē ar 10% (no iekšzemes kopprodukta) ārējā parāda lielumu – šobrīd šis parāds ir gandrīz 50%. Mēs gadā maksājam nepilnus 300 miljonus latu,» norāda Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, skaidrojot, ka pašreizējā paaudze atstās ļoti smagu nastu nākamajām paaudzēm.

«Runājot par to, vai Latvija ir kaut ko unikālu izdarījusi... Nu varbūt vārds «unikāli» izklausās drusku par pārspīlētu, bet katrā ziņā Latvija ir izdarījusi visu pareizi – tas, kas bija jāizdara krīzes laikā. Latvija ir pārstājusi dzīvot uz nenopelnītu līdzekļu rēķina, Latvija ir pārstājusi palielināt savu ārējo parādu,» atbildot uz jautājumu, kā Latvija ir rīkojusies krīzes laikā, LNT raidījumā 900 sekundes sacīja Rimšēvičs.

Runājot par to, vai Latvijai būs nepieciešama papildus konsolidācija, Latvijas Bankas prezidents saka šādi: «Šobrīd izskatās, ka šīs konsolidācijas bažas arvien samazinās. Proti, situācija kopumā uzlabojās un Latvijas tautsaimniecība ir iegājusi tādā stabilā attīstības fāzē. Ja nebūtu krīze eirozonā, tad, es domāju, mēs šogad piedzīvotu daudz straujāku Latvijas tautsaimniecības izaugsmi.»

Rimšēvičs norāda, ka patlaban Latvijas ekonomikā iespējams kritums šogad netiek prognozēts.