Kaspars Gerhards: "Valsts nedrīkst sasteigt Lattelecom privatizāciju", db.lv

14.04.2010

«Pašreiz neatbalstu Lattelecom privatizāciju,» DB sacīja satiksmes ministrs Kaspars Gerhards, akcentējot, ka pēdējā laikā Lattelecom ir parādījis, ka nav tik būtiski, kam uzņēmums pieder, bet galvenais ir profesionāls menedžments.

Virszemes TV ieviešanā un citos projektos Lattelecom spēris milzīgus soļus uz priekšu diversificējot savu attīstību un parādot savu aizvien lielo vērtību, uzsvēra K.Gerhards.

Vienlaikus ministrs atgādināja valdības nostāju - nesasteigt Lattelecom privatizāciju. Tāpēc šobrīd ir jārunā par kopējām attīstības tendencēm valstij daļēji piederošajos telekomunikāciju uzņēmumos Lattelecom un Latvijas Mobilais telefons (LMT).

Savukārt uz jautājumu vai šobrīd Latvijas puse turpina sarunas ar zviedru telekomunikāciju koncernu TeliaSonera, K. Gerhards norādīja, ka darba grupa, kuru vada ekonomikas ministrs Artis Kampars, sarunas turpina, bet tās ir nevis par privatizāciju, bet par pašreizējo situāciju uzņēmumos.

«Viss ir atkarīgs no piedāvājuma,» uzsvēra K. Gerhards, vēršot uzmanību, ka Latvijas valsts pusei privatizāciju nevajadzētu veikt par jebkuru cenu, bet par tādu, kas būtu izdevīga. Savukārt, ja tiktu izteikts izdevīgs piedāvājums, tad varētu vērtēt un runāt cik tas ir izdevīgs, kādi ir plusi, mīnusi, finansiālās puse un kā tas ietekmētu konkurenci telekomunikāciju nozarē Latvijā.

Latvijā ik pa laikam aktualizējas diskusijas par valstij daļēji piederošo telekomunikāciju uzņēmumu Lattelecom un LMT iespējamo privatizāciju. Tiesa, šobrīd valsts atbildīgās amatpersonas norāda, ka šobrīd privatizācija nav dienaskārtībā.