Spīdolas balvu ekonomikā 2008 iegūst Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars

20. novembrī prestižā Spīdolas balva ekonomikā par Latvijas kultūras spēka parādīšanu pasaulei un pasaules vērtību atklāšanu Latvijai, ieviešot inovatīvus risinājumus uzņēmējdarbībā un 12 gadus vadot un attīstot Latvijas Nacionālo operu par starptautiski konkurētspējīgu zīmolu, svinīgā ceremonijā tika piešķirta Latvijas Nacionālās operas direktoram un uzņēmējam Andrejam Žagaram. Balvu laureātam pasniedza Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Fotogalerija

„Šīs balvas piešķiršana kultūras institūcijas vadītājam liecina par to, ka Latvijā ir mainījusies izpratne par ekonomiku plašākā nozīmē – tā nav saistīta tikai ar patēriņu. Latvijas Nacionālā opera ir radošās ekonomikas sastāvdaļa. Ir ļoti svarīgi, ka šī balva tiek piešķirta laikā, kad mēs tik daudz runājam par nepieciešamību modernizēt Latvijas ekonomiku. Viens no pasaules ekonomiskās domas aktuālākajiem virzieniem ir laikmetīgās radošās industrijas, kuru sastāvdaļas ir arī opera un balets. LNO radošais potenciāls un 12 gados uzkrātā pieredze var būt noderīgi Latvijas ekonomikas modernizēšanai. Lielās kultūras būves ir nācijas civilizācijas līmeņa rādītājs. Lai Rīga sasniegtu Eiropas kultūras metropoles statusu, lai mēs padarītu Latviju par modernu valsti, liels uzdevums kultūras jomā ir jaunu izstāžu zāļu, laikmetīgās mākslas muzeju, teātru un jaunas koncertzāles celtniecība, kas nozīmē ne tikai jaunu kultūras piedāvājumu – tas būs arī ieguldījums pilsētas izaugsmē un Latvijas tēlā, padarot to saistošu tūristiem un uzņēmējiem,” savā runā pauda Andrejs Žagars.

Balvas pasniegšanas ceremonijas laikā Starptautiskā Valūtas fonda konsultants Jānis Platais prezentēja tradicionālo Gada lekciju ekonomikā. Savas lekcijas ietvaros Jānis Platais sniedza plašu pārskatu par Latvijas ekonomikas izaugsmi pēc iestāšanās Eiropas Savienībā un analizēja ar šo pavērsienu saistītās pārmaiņas. „Gan privātajam sektoram, gan valdībai vajadzētu uz šo krīzes situāciju raudzīties kā uz jaunu iespēju veikt nepieciešamos pārkārtojumus ekonomikas struktūrā uzņēmējdarbības atbalstam. Tikai ar mērķtiecīgu darbu un organizētību mēs varam panākt veiksmīgu izeju no krīzes,” sacīja Jānis Platais.

Ekonmistu apvienības prezidenta Ojāra Kehra runa

Gada lekcija ekonomikā

Ekonomistu apvienības valdes locekļa Ulda Oša runa

Spīdolas balvas ekonomikā 2008 laureāta Andreja Žagara runa

Spīdolas balvas ekonomikā laureāti vērtē Latvijas ekonomiku

Preses relīze par Spīdolas balvas ekonomikā 2008 tautas un ekonomikas ekspertu izvirzīto kandidātu TOP3

Latvijas ekonomikas izaicinājumi - aptaujas rezltāti