Spīdolas Balva 2005

Latvijas Republikas neatkarības svētku priekšvakarā ir izraudzīts jaunais Spīdolas balvas laureāts. Ekonomistu apvienības 2010 iedibināto balvu 2005. gadā saņem nacionālās aviosabiedrības Air Baltic prezidents un izpilddirektors Bertolds Martins Fliks.

Fotogalerija

Viņam šī balva tiek piešķirta par tiešo lidojumu un pasažieru skaita dubultošanu, pielietojot pieejamu un elastīgu cenu politiku.

Ekonomistu apvienības prezidents Ojārs Kehris uzsvēra, ka Spīdolas balva, kuras galvenā dominante ir konkrētas personas ieguldījums ekonomiskās brīvības palielināšanā,ir piešķirta par iespēju pieaugošam skaitam pasažieru no Latvijas apgūt un iepazīt Eiropu ātrāk un par zemāku cenu.

Svinīgā Spīdolas balvas pasniegšanas ceremonija notika Latvijas Republikas dibināšanas 87. gadadienā 18. novembrī, kuras laikā ar savu uzrunu par ekonomikas attīstību Latvijā uzstājās balvas 2005. gada ieguvējs Bertolds Fliks.

Bertolds Fliks, pēc tautības vācietis, ir beidzis Trenton State College ASV un Heidelbergas universitāti Vācijā. Strādājis Vācijas tieslietu ministrijā, bijis konsultants Latvijas Privatizācijas aģentūrā, Latvijas valsts pārstāvis Rīgas Starptautiskajā lidostā un valdes loceklis Latvijas Gāzē. 2000. – 2002. gados B.Fliks ieņēma valdes locekļa amatu akciju sabiedrībā Markant Sudwest Handelsgesellschaft AG Vācijā, strādāja par konsultantu privatizācijas projektā Serbijā. Kopš 2002. gada viņš sekmīgi vada akciju sabiedrību Air Baltic, būdams tās prezidents un izpilddirektors.

O. Kehra runa/mp3

R. Zīles runa/mp3

B. Flika runa/mp3