Izraēlas Centrālās bankas vadītājs kļuvis par Liepājas goda pilsoni

Viens no ievērojamākajiem pasaules ekonomistiem, Izraēlas Centrālās bankas vadītājs Stenlijs Fišers (Stanley Fischer) kļuvis par Liepājas goda pilsoni. Viņa tēvs dzimis Nīkrācē, savulaik dzīvojis Liepājā, taču 1926. gadā, 19 gadu vecumā emigrējis.
Liepājas mēra Ulda Seska vārdā, pilsētas goda pilsoņa pasi Fišeram pasniedza Ekonomistu Apvienības 2010 prezidents Ojārs Kehris, apvienības biedru vizītes laikā Izraēlā tiekoties ar Centrālās bankas vadību, pārrunājot Izraēlas ekonomisko attīstību un situāciju pasaules ekonomikā.
Apspriežot stāvokli eirozonā, diskusijas dalībnieki atzina, ka pēdējo 3 mēnešu laikā ir notikušas būtiskas izmaiņas, jo debates un rīcība beidzot sākusies par fundamentālām lietām – kopēju fiskālo ietvaru un banku savienību. Savukārt, nenoteiktība, kas saistīta ar eirozonas valstu skaita samazināšanos, būtiski mazinājusies.
Izraēlas Centrālās bankas vadītājs pauda apbrīnu par Latvijas spēju pāris gadu laikā veikt tik apjomīgu fiskālo konsolidāciju. “Kad Izraēlas budžeta deficīts 2003. gadāsasniedza 5,2%, valdībai nācās pieņemt sarežģītus lēmumus, lai to likvidētu. Spriežot pēc Latvijas paveiktā, mūsu lēmumi vairs neliekas tik smagi”, novērtēja Fišers.
Tikšanās laikā Ekonomistu Apvienības 2010 biedri Fišeram izteica uzaicinājumu apmeklēt Latviju un Liepāju. Kā zināms, viņš, savulaik, pildījis Pasaules Bankas galvenā ekonomista un Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektora pirmā vietnieka pienākumus.