Spīdolas balvu ekonomikā šogad nolemts nepiešķirt

Veicot valsts ekonomiskās attīstības monitoringu un izvērtējot paveikto, Ekonomistu apvienība  ir nolēmusi Spīdolas balvu ekonomikā šogad nepiešķirt.

“Latvijas ekonomikas svarīgākā prioritāte 2013. gadā ir bijusi pievienošanās vienotai Eiropas valūtai. Eiro ieviešanas procesā ir paveikts liels darbs, kas teorētiski būtu novērtējams ar Spīdolas balvu. Vienlaikus mēs to nevaram uzskatīt par pilnasinīgu veiksmes stāstu – galvenokārt tādēļ, ka sabiedrības uzticība eiro ieviešanai ir zema”, apvienības valdes lēmumu skaidro tās prezidents Ojārs Kehris. 

Arī turpmākos gadus apvienības biedri, sadarbībā ar nozaru ekspertiem, analizēs valstī pieņemto lēmumu atbilstību Latvijas ilgtspējīgai attīstībai un Spīdolas balva ekonomikā tiks piešķirta personībām, kas to būs veicinājušas. “Balva par ieguldījumu ekonomiskās brīvības attīstībā Latvijā jau 10 gadus tiek pasniegta novembrī, bet, Spīdolas vārdiem runājot, pastāvēs, kas pārvērtīsies! Gada laikā paveiktais turpmāk tiks vērtēts līdz pat decembra beigām, ņemot vērā arī valsts budžeta kontekstu, tāpēc nākamā gada Spīdolas balvas ekonomikā laureāts tiks paziņots 2015. gada sākumā”, izmaiņas balvas piešķiršanas procesā pamato Kehris.

Kopš 2003. gada, kad apvienība atjaunoja Spīdolas balvu ekonomikā, tā tiek piešķirta par konkrēta cilvēka – valstsvīra, uzņēmēja vai sabiedriskā darbinieka ieguldījumu ekonomiskās brīvības veicināšanā Latvijas tautsaimniecībā. Spīdolas balvu ekonomikā līdz šim saņēmuši Roberts Ķīlis, Mihails Hazans, Rūta Dimanta, Juris Biķis, Andrejs Žagars, Vaira Vīķe – Freiberga, Ingrīda Blūma, Bertolds Fliks, Einars Repše un Andris Šķēle.