17. septembrī - starptautisks forums “Kāpēc nācijām izdodas?”

19.08.2013

17. septembrī Mazajā Ģildē notiks biedrības Latvijas attīstībai un Ekonomistu apvienības 2010 rīkotais forums “Kāpēc nācijām izdodas?”

Foruma nosaukums "Kāpēc nācijām izdodas?" ir simbolisks aicinājums pārņemt pieredzi un zināšanas no Izraēlas, Somijas, Čīles, Dānijas un Zviedrijas nesenās vēstures. Šo un daudzu citu valstu straujas attīstības piemēri liecina, ka nācijai ir iespējams koncentrēties kāda liela mērķa sasniegšanai. Protams, nepieciešams, ka sabiedrība ir vienojusies par noteiktu, pārdomātu attīstības ceļu un un ir gatava kopīgi šo ceļu veikt. Ilgstoša un stabila attīstība nekad nav bijusi iespējama bez mērķtiecīgiem, pārdomātiem un pareiziem lēmumiem. Lai virzītos uz tiem, izmantojot vērtīgu pieredzi un izvairoties no citu kļūdām, forumā aicināsim no pirmavotiem iepazīt citu valstu attīstības un veiksmes stāstus.

Konferences ietvaros esam aicinājuši uzstāties starptautiski pazīstamus lektorus, kuri sniegs savu redzējumu par to kādi lēmumi un iniciatīvas dažādās pasaules valstīs ir veicinājuši strauju attīstību. Viņu vidū – Sols Singers (Izraēla), starptautiski pazīstams žurnālists, publicists, rakstnieks, grāmatas Startup Nation (Izraēlas veiksmes stāsts) līdzautors; Kari Hairinens (Somija), Finpro prezidents (Finpro rūpējas par atbalstu Somijas uzņēmumu attīstībai, sniedz atbalstu to konkurētspējai visā pasaulē); Ove Kajs Pedersens (Dānija), viens no ietekmīgākajiem domātājiem un publicistiem Dānijā, Kopenhāgenas biznesa skolas profesors; Jorge Loboss (Čīle), arhitekts, profesors, pasniedzējs un domātājs, kurš sniegs savu redzējumu par pilsētu lomu valstu konkurencē un citi.