EA2010 ielūdz uz lekciju "2011: Pasaule pārmaiņu procesā"

16.05.2011

Ekonomistu Apvienība 2010 aicina visus interesentus apmeklēt Ģentes Universitātes profesora Marka De Vosa (Marc de Vos) lekciju "2011: Pasaule pārmaiņu procesā" - 18. maijā plkst. 14:30, Latvijas Universitātes (Raiņa bulvāris 19) Lielajā aulā.

Pēc Volstrītas sabrukuma 2007. gadā un tam sekojošās krīzes, pasaule ir piedzīvojusi nozīmīgas pārmaiņas. Savā lekcijā Marks De Voss dalīsies pārdomās par kapitālisma attīstību, ekonomikas lomu, globalizācijas ietekmi, uzplaukumu Austrumos un notikumiem arābu pasaulē. Profesors sola sniegt atziņām bagātu ieskatu notiekošajos procesos, prognozēt nākotnes globālās tendences un uzburt sulīgu ainu par pārmaiņu satricināto pasauli.

Marks De Voss ir Ģentes universitātes Juridiskās augstskolas profesors un grāmatas „Pēc sabrukuma: kapitālisma un globalizācijas nākotne dvīņu krīžu laikmetā”(2010) autors.

Gints Jegermanis, Latvijas vēstnieks Dānijā

"Vērojot diskusijas Latvijā, var rasties iespaids, ka dzīvojam uz atsevišķas salas un visam, kas notiek mūsu valstī, nav sakara ar ārpasauli. Marc De Vos ir viens no retajiem domātājiem, kas runā par to, ka pasaules ekonomikas un starptautisko attiecību nedienas nebūt nav galā.
Savā grāmatā "After the Meltdown" un lekcijās viņš stāsta, kurp pasaule kļūmīgi gāja un kurp patlaban ejam.

Marc De Vos redzējums Latvijas sabiedrībai noderētu kā atskurbinošs signāls, ka mūsu likstas ir salīdzinoši nelielas un ka turpmākajos gados pasaule piedzīvos būtiskas pārmaiņas. Viņa domas var neņemt vērā un turpināt izlikties neko nemanām. Taču varbūt ir vērts ieklausīties un, izdarot gudrus secinājumus, ķerties pie Latvijas sabiedrības un tautsaimniecības sakārtošanas tā, lai šodienas pirmklasniekiem būtu pieejams darbs un samērīgi dzīves apstākļi tad, kad viņi dibinās ģimenes un veidos Latvijas nākotni."

Marka De Vosa lekcija