Mārtiņš Bondars: Cilvēki, kas raugās no malas, Latvijas iedzīvotājiem izsaka līdzjūtību, apollo

08.09.2011

Cilvēki, ar ko man ir nācies saskarties un kuri lielā mērā nosaka mūsdienu ekonomisko domu un virza debates, patiesībā izsaka līdzjūtību Latvijas iedzīvotājiem par politiku, kas tika izvēlēta, intervijā portālam «ir.lv» sacīja bijušais Valsts prezidenta kancelejas vadītājs un eksbaņķieris Mārtiņš Bondars.

Runājot par krīzes laikā pieņemtajiem lēmumiem, Bondars sacīja: «Brīdī, kad tika pieņemts lēmums atstāt esošo valūtas kursu, netika izdarīti aprēķini par to, kādi būs ieguvumi. Aprēķini par zaudējumiem un iespējamām sekām netika izdarīti arī tad, kad tika pārņemta «Parex banka».»

Viņš norāda, ka viss tika balstīts uz zināmiem ekonomiskiem pieņēmumiem, jo pilnīgi precīzi aprēķini nav iespējami.

«Ekonomikā ir likumi, ko var ievērot vai neievērot, un skolas ir dažādas. Latvija ir izvēlējusies viskonservatīvāko ekonomisko skolu valūtas piesaistē,» sacījis Bondars.

Viņš pauda: «Cilvēki, ar ko man ir nācies saskarties un kuri lielā mērā nosaka mūsdienu ekonomisko domu un virza debates, patiesībā izsaka līdzjūtību Latvijas iedzīvotājiem par politiku, kas tika izvēlēta. No otras puses viņi nesaprot, kādēļ Latvijas valdība un Latvijas Banka (LB) izvēlējās šo ceļu.»

Jautāts, ko Bondars saka šiem cilvēkiem, viņš norādīja, ka viņam neesot argumentu, lai aizstāvētu valdības un LB politiku.

Tāpat Bondars norādīja - no tiem cilvēkiem, ar ko viņam nācās saskarties Hārvardā, viņš nedzirdēja pozitīvu vērtējumu tiem procesiem, kas pēdējos trīs gadus ir notikuši Latvijā.

«Var, protams, Latvijas iedzīvotājiem stāstīt, ka šis ir vienīgais un labākais veids, bet tad tas ir jāstāsta arī ārpusē,» sacīja Bondars.